Konya Bağlar RES Faaliyete Geçti

Toplam kurulu gücü 79.2MWe olup, 24 adet Siemens GAMESA 3.3 MW'lık G132 model rüzgar türbini bulunmaktadır. Santralin yıllık planlanan enerji üretim miktarı 215 Milyon kWh'dir.

Devamı

Konya Ardıçlı RES Faaliyete Geçti

Santralin toplam kurulu gücü 62.7MWm olup, 19 adet Siemens GAMESA 3.3 MW'lık G132 model rüzgar türbini bulunmaktadır. Santralin yıllık planlanan enerji üretim miktarı 170 Milyon kWh'dir.

Devamı

30MW YAMAÇTEPE-2 RES Projesi

İstanbul ili Silivri İlçesinde kurulması planlanan 30 MW Kurulu gücündeki YAMAÇTEPE-2 RES projesi için 10 Adet SIEMENS - GAMESA marka G132 model 3.3MW Ünite gücünde rüzgar türbinlerinin kullanılması planlanmaktadır.

Devamı

Urla RES Faaliyete Geçti

Toplam Kurulu Gücü 18MW dır . 6 Adet Nordex N117 marka türbin bulunmaktadır. Santralın yıllık planlanan enerji üretim miktarı 60Milyon kWh'dir.

Devamı

Yahyalı RES Faaliyete Geçti

Firmamızın hayata geçirdiği ilk proje olan Yahyalı RES, tüm bakanlık geçici kabullerinin ardından, Şubat 2016 itibariyle tam kapasite olarak işletmeye açılmıştır. Tesisimizin toplam kurulu Gücü 52.8 MW'dır.

Devamı

Aksaray GES Faaliyete Geçti

Aksaray ilinde bulunan Güneş Enerjisi Santralimiz 1 Mart 2016 tarihi itibariyle faaliyete geçmiştir. Toplam kurulu gücü 2 MW?dır. Tesisimizde 9200 Adet Güneş Paneli kullanılmış olup, santralimizin yıllık enerji üretim miktarı yaklaşık 4 Milyon kWh olarak planlanmıştır. Toplam yatırım bedeli 3,5 Milyon Dolardır.

Devamı

Nordex Energy Anlaşması Hk.

2007 yılında kurulan ve enerji portföyünü çeşitlendirerek enerjinin tüm alanlarında var olmayı hedefleyen Sancak Enerji, İzmir - Urla RES, Kayseri - Yahyalı RES ve İstanbul - Çatalca Yamaçtepe RES için türbin tedarik firmalarıyla görüşmelerinin ardından Alman firması Nordex Energy GmbH ile 89 milyon Euroluk çerçeve anlaşması yaptı.

Devamı

Sancak Enerji'nin 1000 MW Hedefi

Rüzgar enerjisi yatırımının yanı sıra lisansa tabi olmayan güneş enerjisi yatırımı da bulunan Sancak Enerji, farklı enerji alanlarıyla ilgili görüşmelerini sürdürmektedir. Fırsatları değerlendirerek enerji sektörünün farklı alanlarına da yatırım yapmayı planlayarak 2025 yılında en az 1000 MW kurulu güce ulaşmayı hedeflemektedir.

Devamı

Nordex Enerji G.Müdürü İbrahim Özarlan'ın Mesajı

Nordex Enerji A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Özarslan ise Sancak Enerji gibi bir yatırımcıyı kazanmaktan ve Nordex Enerji'nin portföyünü genişletmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Özarslan, yeni N117 türbinlerin Türkiye pazarı için çok uygun olduğunu ve bu türbinlerin satışını gerçekleştirdikleri için de çok memnun olduklarını belirtti.

Devamı

Sancak Enerji Hakkında

Sancak Enerji, sağlık, eğitim, lojistik,inşaat, gayrimenkul geliştirme, tarım ve hayvancılık sektörlerinde yatırımları bulunan Sancak Group'un enerji alanlarındaki iştirakidir.

Devamı